Tim Cook odwiedza Singapur w związku z ekspansją Apple w regionie

Autor: Mykhailo Stoliar | 19.04.2024, 21:21
Tim Cook odwiedza Singapur w związku z ekspansją Apple w regionie

Tim Cook, dyrektor generalny Apple, przybył do Singapuru, kończąc ostatni etap swojej podróży do Azji Południowo-Wschodniej. Podróż ta była ważnym krokiem dla firmy, ponieważ Apple planuje aktywnie zwiększać swoją obecność w regionie.

Co wiadomo

Wizyta Tima Cooka w Singapurze wpisuje się w kontekst zainteresowania Apple Azją Południowo-Wschodnią. Świadczy to nie tylko o ambitnych planach firmy dotyczących tego regionu, ale także odzwierciedla jego strategiczne znaczenie w obliczu ostatnich trudności w Chinach.

Oczekuje się, że podczas swojej wizyty Tim Cook spotka się z następnym premierem Singapuru, Lawrence'em Wongiem, a także z obecnym prezydentem Lee Hsien Loongiem. Spotkania te mogą położyć podwaliny pod dalszą współpracę z singapurskim rządem i społecznością biznesową.

Cook przybył do miasta po tym, jak Apple ogłosiło plany zainwestowania ponad 250 milionów dolarów w swoje operacje w Singapurze. Chociaż firma zatrudnia już 3600 osób w tym kraju, chce zwiększyć swoje możliwości, szczególnie w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Źródło: CNBC