Dzięki doskonałej sprzedaży Lords of the Fallen (2023) przychody CI Games wzrosły o 400%

Autor: Anton Kratiuk | 19.04.2024, 23:00
Dzięki doskonałej sprzedaży Lords of the Fallen (2023) przychody CI Games wzrosły o 400%

Polski wydawca CI Games opublikował raport finansowy, z którego wynika, że pomimo znacznego spadku wartości akcji, spółka ma się dobrze.

Co wiemy

Raport ujawnił, że w ostatnim roku obrotowym, który zakończył się 31 marca 2024 roku, przychody CI Games wyniosły 60 milionów dolarów, czyli o 400% więcej niż w 2022 roku.

Ten rekordowy wzrost przychodów jest najwyższy w historii firmy. Wynika on przede wszystkim z premiery w październiku 2023 r. gry akcji Lords of the Fallen, która pomimo pewnych problemów technicznych, wykazała dobre wyniki sprzedaży.

Na koniec 2023 r. sprzedaż Lords of the Fallen przekroczyła 1,3 mln egzemplarzy, a największą popularnością gra cieszyła się w Ameryce Północnej - 45% nabywców pochodzi z tego regionu.

Prezes CI Games Marek Tymiński powiedział:

Ubiegły rok był dla nas okresem ciągłego wzrostu, ponieważ skupiliśmy się na największej i najdroższej grze w historii spółki: Lords of the Fallen.

Dzięki udanej premierze i stabilnej sprzedaży naszego istniejącego katalogu, był to najlepszy rok pod względem przychodów dla Grupy CI Games.

9% całkowitych przychodów pochodziło ze sprzedaży taktycznej strzelanki Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: Games Industry.biz