Sony kopiuje soundbar Samsunga i funkcje telewizora

Autor: Nastya Bobkova | 19.04.2024, 23:35
Sony kopiuje soundbar Samsunga i funkcje telewizora

Przez 17 lat z rzędu Samsung dzierżył tytuł największego na świecie producenta telewizorów, a od dziesięciu lat jest liderem w dziedzinie paneli dźwiękowych. Ich osiągnięcia przyciągnęły uwagę konkurencji.

Co wiemy

Nowo ogłoszona linia soundbarów i telewizorów Sony jest pełna nowych funkcji, które wcześniej były kojarzone z produktami Samsunga. Jedną z tych innowacji jest Acoustic Centre Sync, która umożliwia połączenie głośników telewizora i soundbara w celu uzyskania wysokiej jakości i mocnego dźwięku. Funkcja ta wydaje się być zaczerpnięta z technologii Q-Symphony, którą Samsung wdraża w swoich urządzeniach od trzech lat.

Soundbary Sony Bravia 2024 posiadają również funkcję izolacji pola dźwiękowego, przypominającą SpaceFit Sound firmy Samsung. Umożliwia to automatyczne dostosowanie dźwięku do wielkości pomieszczenia, zapewniając doskonałe wrażenia dźwiękowe w każdym pomieszczeniu.

Pomimo wykorzystania przez Sony pomysłów konkurencji, Samsung pozostaje liderem w tej dziedzinie. Ich soundbary są cenione za ogólną jakość i zestaw funkcji. Obejmują one bezprzewodową synchronizację z telewizorami firmy i obsługę bezprzewodowego Dolby Atmos, co czyni je najbardziej atrakcyjnymi dla konsumentów. Można nimi również sterować za pomocą aplikacji SmartThings na smartfonach i tabletach.

Źródło: SamMobile