Wiadomości Forbes: CEO Samsunga Lee Jae-yong najbogatszym człowiekiem w Korei Południowej

Autor: Nastya Bobkova | 20.04.2024, 03:29
Wiadomości Forbes: CEO Samsunga Lee Jae-yong najbogatszym człowiekiem w Korei Południowej

Według magazynu Forbes, dyrektor generalny Samsung Electronics Lee Jae-yong zajął pierwsze miejsce wśród najbogatszych ludzi w Korei Południowej. Zgodnie z najnowszą aktualizacją listy, wartość netto Lee szacuje się na 15,81 biliona wonów (około 11,5 miliarda dolarów).

Co wiemy

Wyniki finansowe Lee Jae-yonga przypisuje się niedawnemu wzrostowi cen akcji firmy, który był wynikiem ważnego zamówienia od Nvidii na chipy półprzewodnikowe HBM (High-Bandwidth Memory) wykorzystywane do przetwarzania sztucznej inteligencji.

Poprzedni lider listy, prezes MBK Partners Kim Byung-joo, zajął w tym roku drugie miejsce z majątkiem netto w wysokości 9,7 miliarda dolarów. CEO Celltrion, Seo Jeong-jin, zajął trzecie miejsce z majątkiem w wysokości 7,5 miliarda dolarów.

Lee Jae-yong, który kieruje Samsungiem od 2020 roku, przejął firmę po śmierci swojego ojca Lee Kun-hee. Przez wiele lat Lee Kun-hee znajdował się na szczycie listy najbogatszych ludzi w Korei Południowej.

Warto dodać, że Lee Jae-yong był w przeszłości więziony w związku z zarzutami o oszustwa finansowe, ale został uniewinniony z powodu braku dowodów.

Źródło: SamMobile