TikTok opracowuje nową funkcję opartą na sztucznej inteligencji do klonowania głosu użytkowników

Autor: Vlad Cherevko | 21.04.2024, 20:03
TikTok opracowuje nową funkcję opartą na sztucznej inteligencji do klonowania głosu użytkowników

Najnowsza wersja aplikacji TikTok na Androida zawiera linie szczegółowo opisujące zupełnie nową funkcję zamiany tekstu na mowę opartą na sztucznej inteligencji. Technologia ta daje użytkownikom możliwość tworzenia unikalnych nagrań głosowych, które brzmią jak ich osobisty głos.

Co wiadomo

Istotą tej technologii jest to, że użytkownik nagrywa próbkę swojego głosu, a następnie sztuczna inteligencja analizuje ją i odtwarza, tworząc realistyczne wiadomości głosowe. Otwiera to nowe możliwości tworzenia treści, ponieważ użytkownicy mogą generować nagrania głosowe bez konieczności mówienia przed mikrofonem.

Użytkownicy, którzy chcą korzystać z tej funkcji, będą musieli przeczytać i zaakceptować warunki korzystania z "Biblioteki głosowej TikTok". Następnie będą mogli nagrać swój głos, który zostanie przetworzony i przekształcony w sztuczny głos, co zajmie 10 sekund. Ten głos może być następnie wykorzystany w funkcji zamiany tekstu na mowę do tworzenia filmów w TikTok.

Jeśli chodzi o prywatność, użytkownicy mogą być pewni, że ich sztuczny głos pozostanie prywatny i może zostać usunięty w dowolnym momencie. Ponadto użytkownicy będą mogli usunąć swój sztuczny głos z "Biblioteki głosowej", co uniemożliwi innym użytkownikom korzystanie z niego w swoich treściach.

Niestety, funkcja nie jest obecnie w pełni gotowa, a niektóre jej elementy, takie jak tekst do odczytania podczas nagrywania głosu, nie są jeszcze dostępne. Kiedy jednak zostanie uruchomiona, użytkownicy będą mogli ocenić, jak dobrze radzi sobie z klonowaniem głosu w porównaniu z innymi podobnymi technologiami.

Źródło: TheSpAndroid