Insider: Helldivers 2 może pojawić się na Xbox - szefowie Sony przyznają, że to możliwe

Autor: Anton Kratiuk | 22.04.2024, 11:49
Insider: Helldivers 2 może pojawić się na Xbox - szefowie Sony przyznają, że to możliwe

Od ponad dwóch miesięcy kooperacyjna strzelanka Helldivers 2 pozostaje prawdopodobnie najbardziej pożądaną grą i znajduje się w centrum uwagi graczy. Gra jest dostępna na PC i PlayStation 5, a użytkownicy Xbox, a także szef Microsoft Gaming Phil Spencer, są zdenerwowani, że Sony nie wydało Helldivers 2 na amerykańskie konsole.

Gracze opublikowali nawet petycję z prośbą o wydanie strzelanki na Xbox, ale jak dotąd nie przyniosło to żadnego efektu. Nie oznacza to jednak, że zarząd Sony nie rozważa takiej możliwości.

Co wiadomo

Na antenie podcastu XboxEra, insider Nick Baker (Shpeshal_Nick) podał informację, że Japończycy zaczęli dyskutować o możliwości wydania Helldivers 2 na Xbox Series.

Shpeshal_Nick zaznaczył, że rozmowy te są "na wczesnym etapie" i mogą do niczego nie doprowadzić. Przypominamy jednak, że od 1 kwietnia działem gier Sony tymczasowo kieruje Hiroki Totoki, który wielokrotnie podkreślał znaczenie wydawania gier PlayStation na innych platformach, więc wydanie Helldivers 2 na Xboxa nie wydaje się być mrzonką.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: XboxEra