Główny projektant Kingdom Come: Deliverance 2 ujawnił interesujące szczegóły na temat średniowiecznej gry fabularnej

Autor: Anton Kratiuk | 22.04.2024, 13:45
Główny projektant Kingdom Come: Deliverance 2 ujawnił interesujące szczegóły na temat średniowiecznej gry fabularnej

Pojawia się coraz więcej informacji na temat gry RPG Kingdom Come: Deliverance 2, której prezentacja odbyła się kilka dni temu.

Co wiadomo

Czeski kanał YouTube Indian - Pořad o hrách zorganizował podcast z głównym projektantem Kingdom Come: Deliverance 2, Prokopem Jirsą.

Oczywiście projektant gry nie zdradził wszystkich sekretów oczekiwanej gry, ale podzielił się kilkoma interesującymi tezami.

Deweloper powiedział, że Kingdom Come: Deliverance 2 zakończy historię Henryka ze Skalicy. Prawdopodobnie, jeśli kiedykolwiek ukaże się trzecia część gry - jej bohaterem będzie inna postać.

Prokop Jirsa potwierdził, że wydarzenia drugiej części rozpoczną się tuż po finale Kingdom Come: Deliverance i będą logiczną kontynuacją pierwszej gry, ale historia będzie łatwo zrozumiała dla tych, którzy nie przeszli gry w 2018 roku.

W Kingdom Come: Deliverance 2 twórcy pozostawili większość mechaniki z pierwszej gry, ale znacznie ulepszyli każdą z nich, a niektóre elementy zostały nieco uproszczone, aby uczynić je bardziej interesującymi i w pełni uwolnić ich potencjał. Na przykład, w walce będą cztery kierunki uderzeń bronią zamiast pięciu, ale twórcy dodali więcej kombinacji ciosów, wariantów bloków i innych działań, dzięki czemu system walki jest jeszcze bardziej złożony i realistyczny.

Wprowadzenie broni palnej w Kingdom Come: Deliverance 2 również znacznie urozmaici rozgrywkę. Prokop wspomniał, że jedno z zadań będzie całkowicie związane z tematem broni palnej.

Zmianie uległ również aspekt społeczny gry: jeśli gracz popełni przestępstwa, zostanie ukarany i napiętnowany, co sprawi, że mieszkańcy będą nieufni wobec Indřicha i nie będą chcieli mieć z nim do czynienia. Piętna można się pozbyć dzięki leczeniu.

W sequelu pojawi się również słynny "Saving Schnapps", dzięki któremu można zapisać grę bez czekania na autozapis lub odpoczywania na łóżku.

Kiedy czekać

Kingdom Come: Deliverance 2 ma ukazać się pod koniec 2204 roku na PC, PS5 i Xbox Series.

Źródło: YouTube