"Ekologiczna wyszukiwarka Ecosia uruchamia własną przeglądarkę

Autor: Dmitro Koval | 22.04.2024, 19:24
"Ekologiczna wyszukiwarka Ecosia uruchamia własną przeglądarkę

Ecosia, ekologiczna wyszukiwarka finansująca sadzenie drzew, uruchomiła nową przeglądarkę kompatybilną z systemami Mac, Windows, iOS i Android. Zbudowana na bazie Google Chromium, przypomina samą przeglądarkę Chrome. Użytkownicy mogą dostosować stronę docelową i usunąć niepotrzebne sekcje.

Co wiemy

Przejście na przeglądarki ma na celu rozszerzenie wysiłków Ecosia na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przeglądarka wprowadza program zakupów partnerskich, który przekazuje fundusze na sadzenie drzew, z celem 25 watogodzin czystej energii na użytkownika dziennie.

Promując ograniczenie zużycia energii, Ecosia dostrzega popularność zakupów online. Plany na przyszłość obejmują ulepszenie interfejsu zakupowego i integrację chatbota AI. Początkowo skierowana do 20 milionów użytkowników wyszukiwarki, Ecosia ma na celu przyciągnięcie świadomych ekologicznie konsumentów. Nie udostępniła jednak żadnych danych na temat wpływu przeglądarek.

Ecosia wcześniej eksperymentowała z wyszukiwarką Google oraz Bing na wybranych rynkach i korzysta z System1 dla wyników wyszukiwania.

Po posadzeniu ponad 200 milionów drzew na całym świecie, Ecosia kontynuuje swoją misję ochrony środowiska.

Źródło: techcrunch