Apple blisko porozumienia z FIFA w sprawie praw telewizyjnych do nowego turnieju

Autor: Mykhailo Stoliar | 23.04.2024, 10:14
Apple blisko porozumienia z FIFA w sprawie praw telewizyjnych do nowego turnieju

Międzynarodowy organ zarządzający piłką nożną, FIFA, jest bliski osiągnięcia porozumienia z Apple w sprawie przyznania firmie ogólnoświatowych praw telewizyjnych do nowego turnieju.

Co wiemy.

Umowa z Apple ma zostać ogłoszona jeszcze w tym miesiącu. Szacuje się, że wartość kontraktu wyniesie około 1 miliarda dolarów, co stanowi jedną czwartą z 4 miliardów dolarów, których pierwotnie chciała FIFA.

Potencjalna umowa dałaby usłudze streamingowej AppleTV+ przewagę nad konkurentami, którzy również chcą nabyć prawa do wydarzeń sportowych. Jeśli umowa dojdzie do skutku, będzie to pierwszy raz, gdy FIFA zgodzi się na pojedynczy kontrakt międzynarodowy.

Wyższe kierownictwo FIFA wyraziło zaniepokojenie możliwością "prawa do bezpłatnej telewizji", które sprawiłoby, że wydarzenie byłoby dostępne tylko dla subskrybentów Apple TV+. Sponsorzy również nie chcą przeznaczyć 150 milionów dolarów na pakiety sponsorskie.

Ponadto FIFA spotkała się z krytyką ze strony związków zawodowych zawodników za brak konsultacji z nimi przed ogłoszeniem wydarzenia.

Źródło: Reuters