Microsoft zatrudnił byłego dyrektora firmy Meta, aby wzmocnić swój zespół superkomputerów AI

Autor: Bohdan Kaminskyi | 23.04.2024, 19:33
Microsoft zatrudnił byłego dyrektora firmy Meta, aby wzmocnić swój zespół superkomputerów AI
Microsoft

Były dyrektor wykonawczy firmy Meta, Jason Taylor, dołącza do zespołu superkomputerów sztucznej inteligencji Microsoftu.

Co wiadomo

Taylor spędził 13 lat na stanowiskach kierowniczych w działach infrastruktury firmy Meta. Dołącza do Microsoftu jako wiceprezes korporacyjny i zastępca CTO.

Według Kevina Scotta, CTO Microsoftu, Taylor będzie zaangażowany w budowanie nowej generacji systemów zaprojektowanych w celu przesuwania granic zastosowań sztucznej inteligencji. W Meta był odpowiedzialny za infrastrukturę sztucznej inteligencji, danych i prywatności, a także za zarządzanie budżetem na sprzęt serwerowy. Ponadto w latach 2015-2017 Taylor kierował Open Compute Project Foundation, organizacją promującą rozwój open source dla centrów danych.

Pojawienie się Taylora w Microsofcie następuje w momencie, gdy firma potrzebuje mocniejszego sprzętu do wdrażania systemów sztucznej inteligencji. Według doniesień medialnych, Microsoft i jego partner OpenAI rozważali budowę superkomputera o wartości 100 miliardów dolarów o nazwie "Stargate" do obsługi modeli OpenAI. Jednak CTO Microsoftu odrzucił te pogłoski jako "zabawnie błędne".

W marcu Microsoft ogłosił również zatrudnienie współzałożyciela Google DeepMind Mustafy Suleymana na stanowisko dyrektora generalnego nowego działu konsumenckiej sztucznej inteligencji, który będzie nadzorował produkty takie jak Copilot, Bing i Edge.

Źródło: The Verge