Android 15 będzie miał nową funkcję Even Dimmer, która jeszcze bardziej ochroni twoje oczy w ciemności

Autor: Vlad Cherevko | 24.04.2024, 01:40
Android 15 będzie miał nową funkcję Even Dimmer, która jeszcze bardziej ochroni twoje oczy w ciemności

Nowa wersja systemu operacyjnego Android 15 będzie zawierać funkcję, która pozwoli na przyciemnienie ekranu telefonu w ciemności. Może to być przydatne dla tych, którzy używają telefonu w nocy, gdy jasność ekranu może nie być wystarczająco niska.

Co już wiadomo

Android oferuje już pewne funkcje, które pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu. Obejmują one wbudowany filtr niebieskiego światła i obsługę adaptacyjnej jasności. Ale nowa funkcja Even Dimmer (nawet ściemniacz) pójdzie dalej.

Funkcja ta została odkryta w kodzie Androida 15 Beta 1. Opis funkcji mówi, że jest ona "zaprojektowana w celu zmniejszenia jasności poniżej tradycyjnego zakresu". Spowoduje to jeszcze większe zmniejszenie jasności ekranu, a funkcja ta będzie włączona przez cały czas, zamiast przełączać się w razie potrzeby. Pozwoli to na jeszcze ciemniejszy wyświetlacz niż jest to możliwe w trybie standardowym. Może to być przydatne dla tych, którzy często używają telefonu w ciemnym otoczeniu, takim jak noc lub ciemne pokoje.

Linie kodu Androida 15 Beta 1 wspominające o funkcji Even Dimmer

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie ekrany telefonów mogą stać się wystarczająco ciemne, aby wygodnie korzystać z nich w nocy. Zależy to od specyfikacji poszczególnych ekranów. Niektóre ekrany wysokiej jakości obsługują szeroki zakres poziomów jasności, podczas gdy ekrany niższej jakości obsługują węższy zakres.

Tak czy inaczej, nowa funkcja Even Dimmer w systemie Android 15 obiecuje, że korzystanie z telefonu w nocy będzie wygodniejsze dla oczu.

Źródło: Android Authority