Atari ogłosiło odrodzenie słynnej niegdyś marki wydawniczej Infogrames, założonej jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku

Autor: Anton Kratiuk | 24.04.2024, 14:44
Atari ogłosiło odrodzenie słynnej niegdyś marki wydawniczej Infogrames, założonej jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku

Atari ogłosiło odrodzenie słynnej niegdyś marki wydawniczej Infogrames.

Co wiemy

Aby zrozumieć znaczenie tego, co się dzieje, konieczna jest krótka wycieczka do historii

Firma Infogrames została założona we Francji w 1983 roku, a jej najsłynniejszą grą było Alone in the Dark z 1992 roku.

Kilka lat po wydaniu horroru, Infogrames rozpoczęło aktywną działalność wydawniczą i wchłonęło innych deweloperów. Kultowe gry, takie jak RoboCop i Batman w wersjach z lat 80-tych, Duke Nukem i Unreal Tournament zostały wydane pod jej szyldem.

W 2001 roku Infogrames wchłonęło Atari i uzyskało dostęp do jego franczyz. Z czasem francuski wydawca zmienił nazwy większości swoich oddziałów na różne odmiany Atari, a w 2009 roku porzucił własną markę Infogrames na rzecz Atari.

Firma zbankrutowała w ciągu ostatniej dekady, ale udało jej się wyjść na prostą. Ostatnio poczuła się pewniej, przejęła kilka studiów, a teraz ogłosiła, że ożywia markę Infogrames.

Co dalej.

Infogrames powróci do działalności wydawniczej i skupi się na grach, które nie pasują do głównej oferty Atari. Firma planuje nabywać prawa do gier, wydawać reedycje i kontynuacje niegdyś kultowych serii oraz przejąć kontrolę nad wieloma deweloperami.

Pierwszym nabytkiem odrodzonego Infogrames były prawa do niezależnej gry Totally Reliable Delivery Service (2021).

Źródło: Atari