Tesla zatwierdziła funkcję dzwonienia do robotaxi w swojej aplikacji

Autor: Bohdan Kaminskyi | 24.04.2024, 16:00
Tesla zatwierdziła funkcję dzwonienia do robotaxi w swojej aplikacji
Tesla

Tesla przedstawiła przegląd nadchodzącej aktualizacji swojej aplikacji mobilnej, która będzie zawierać możliwość wezwania robotaxi. Wcześniej Elon Musk powiedział, że wprowadzi długo obiecywaną usługę już w sierpniu.

Co już wiadomo

Tesla zaprezentowała serię ekranów przyszłej funkcji. Pierwszy z nich pokazuje duży przycisk "Zadzwoń" i wskazuje przybliżony czas oczekiwania. Następny ekran wyświetla mapę 3D z wirtualnym modelem samochodu w drodze do klienta.

Podczas gdy pasażer czeka na przyjazd robotaxi, będzie mógł dostosować temperaturę w kabinie, a także zobaczyć inne przydatne informacje - czas oczekiwania, maksymalną pojemność itp. Po przybyciu samochodu interfejs przełączy się na wyświetlanie trasy do miejsca docelowego i zapewni dodatkowe opcje, takie jak wybór muzyki.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja wygląda dość standardowo jak na usługę przewozową, nie pokazując żadnych funkcji związanych z pełną autonomią pojazdu.

Musk od dawna obiecuje uruchomienie robotaxi Tesli, sugerując, że właściciele będą mogli wysyłać swoje samochody w tryb autonomiczny, aby przewozić pasażerów i generować pasywny dochód. Koncepcja ta została opisana w jego "Master Planie" w 2016 roku.

Jednak obecnie systemy autopilota Tesli wymagają obecności kierowcy przez cały czas, aby monitorować sytuację na drodze. Firma stanęła już w obliczu procesów sądowych z powodu wypadków podczas korzystania z tych systemów wspomagania kierowcy.

W swoim najnowszym raporcie finansowym Tesla stwierdziła, że nadchodzący robotaxi będzie "specjalnie skonstruowanym" pojazdem zaprojektowanym w całości do autonomicznej jazdy bez tradycyjnych elementów sterujących. Firma zamierza również zastosować innowacyjną strategię produkcyjną do jego montażu.

Źródło: The Verge