Sony udostępnia aktualizację PlayStation 5, która dodaje długo oczekiwaną funkcję pomocy społecznościowej w grach

Autor: Dmitro Koval | 24.04.2024, 16:31
Sony udostępnia aktualizację PlayStation 5, która dodaje długo oczekiwaną funkcję pomocy społecznościowej w grach

Na PlayStation 5 pojawiła się aktualizacja oprogramowania, która wprowadza długo oczekiwaną funkcję pomocy społecznościowej w grach. Funkcja ta wykorzystuje filmy wideo z gier innych graczy, aby zapewnić wskazówki i pomoc.

Co musisz wiedzieć.

Aby włączyć tę funkcję, przejdź do Ustawień systemowych, znajdź Przechwytywanie i transmisje i włącz Pomoc społeczności w grze w sekcji Automatyczne przechwytywanie. Twoja rozgrywka zostanie automatycznie wysłana do sprawdzenia i włączenia. A jeśli zmienisz zdanie, możesz łatwo zrezygnować.

Chociaż informacje o aktualizacji są raczej niejasne, Sony zapewnia graczy, że funkcja pojawi się najpierw w "wybranych grach" i będzie wdrażana z czasem. Takie stopniowe podejście zapewnia dokładną integrację, zaczynając od wyselekcjonowanej selekcji.

Wersja 24.03-09.20.00 dodaje również możliwość ukrycia komunikatu "Remote Play connected", który można znaleźć w Ustawieniach > System > Remote Play > Ukryj status połączenia Remote Play. Ponadto aktualizacja poprawia wydajność, stabilność, komunikację i użyteczność oprogramowania.

Źródło: GamingBolt