Europejscy użytkownicy serii Galaxy S22 otrzymują aktualizację związaną z sieciami 4G

Autor: Vlad Cherevko | 24.04.2024, 21:45
Europejscy użytkownicy serii Galaxy S22 otrzymują aktualizację związaną z sieciami 4G

Samsung zaktualizował oprogramowanie dla niektórych urządzeń przeznaczonych na rynek europejski w tym tygodniu, aby uwzględnić zmiany dotyczące kompatybilności z sieciami 4G. Aktualizacja została początkowo wydana dla Galaxy S24, S23, Fold 5, Flip 5 i Galaxy A54, a teraz trafia również do serii Galaxy S22.

Co wiadomo

Ta aktualizacja jest najwyraźniej dostępna wyłącznie na kontynencie europejskim i może nie być dostępna w innych regionach. Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S22 powinni otrzymać powiadomienie o nowej aktualizacji, która ma numer kompilacji S90*BXXU8DXD6. W przeciwieństwie do większości aktualizacji, ta ma bardzo konkretną listę zmian. Opis stwierdza, że "zaktualizowano obsługę regionalnego typu pasma częstotliwości 4G TDD". Zainstalowanie aktualizacji na urządzeniach zakupionych w Niemczech spowoduje wyłączenie obsługi sieci 4G TDD w Belgii, Danii, Niemczech, Francji, Luksemburgu, Holandii, Austrii, Polsce, Szwajcarii i Czechach.

W Europie większość operatorów korzysta z sieci 4G FDD, ponieważ sieci TDD mają słabszą wydajność ze względu na ograniczone spektrum częstotliwości, więc osoby, które kupiły Galaxy S22, S22+ lub S22 Ultra w Niemczech, raczej nie napotkają żadnych rzeczywistych problemów z połączeniem się z sieciami komórkowymi 4G w żadnym z wymienionych krajów.

Następną aktualizacją dla posiadaczy Galaxy S22 poza Europą będzie prawdopodobnie ta, która przyniesie One UI 6.1. Jej udostępnienie planowane jest na przyszły miesiąc.

Źródło: Sammobile