TikTok przestanie płacić ludziom za codzienne wyświetlenia wideo: Jaki był powód?

Autor: Nastya Bobkova | 25.04.2024, 04:30
TikTok przestanie płacić ludziom za codzienne wyświetlenia wideo: Jaki był powód?

Popularna aplikacja społecznościowa TikTok przestaje wypłacać użytkownikom dzienne nagrody w wysokości 38 centów za oglądanie filmów.

Co wiemy.

Nowa polityka dotyczy uproszczonej wersji aplikacji TikTok znanej jako TikTok Lite, która została niedawno uruchomiona w Europie. Ta wersja aplikacji zawierała funkcję nagród, która płaciła użytkownikom niewielką kwotę za każdy dzień interakcji z platformą.

Jednak natychmiast po uruchomieniu tego programu w Europie organy regulacyjne wszczęły dochodzenie w sprawie możliwego uzależnienia od takich nagród. Zgodnie z unijnym aktem prawnym dotyczącym usług cyfrowych Komisja Europejska wyraziła szczególne zaniepokojenie możliwym wpływem tej funkcji na młodych odbiorców. Płatności w UE zostały tymczasowo zawieszone do czasu zakończenia dochodzenia.

Rzecznik TikTok podkreślił, że funkcja nagród nie była dostępna dla użytkowników poniżej 18 roku życia, ale skarga Komisji Europejskiej wskazuje na możliwość, że mechanizmy weryfikacji wieku, które pozwalają dzieciom rejestrować się na platformie, mogą nie być wystarczająco silne.

Źródło: Reuters