Startup Synthesia zaprezentował ekspresyjne awatary oparte na sztucznej inteligencji

Autor: Bohdan Kaminskyi | 25.04.2024, 18:00
Startup Synthesia zaprezentował ekspresyjne awatary oparte na sztucznej inteligencji
Synthesia

Wspierana przez Nvidię brytyjska firma Synthesia ogłosiła nową, opartą na sztucznej inteligencji technologię ekspresyjnych awatarów. Cyfrowe postacie są w stanie przekazywać ludzkie emocje za pomocą tekstu.

Co wiadomo

Według twórców awatary zacierają granice między światem wirtualnym a rzeczywistością. Technologia ta umożliwia tworzenie profesjonalnych filmów bez angażowania aktorów, ekip filmowych i długiego montażu. Aby wytrenować system w studiu Synthesia w Londynie, aktorzy czytają scenariusze przed zielonym ekranem.

W demonstracji firmy awatar reagował odpowiednimi emocjami na tekst "Jestem szczęśliwy", "Jestem smutny" i "Jestem zdenerwowany". Ponad 55 000 firm, w tym połowa z listy Fortune 100, korzysta już z awatarów Synthesia do prezentacji korporacyjnych i filmów szkoleniowych.

Startup podejmuje działania przeciwko wykorzystywaniu technologii do tworzenia podróbek i dezinformacji. Klienci przechodzą ścisłą weryfikację, a filmy są moderowane.

Synthesia dołączyła również do Koalicji Weryfikacji Treści, która promuje cyfrowe "znaki wodne" do identyfikacji treści AI.

Źródło: CNBC