Ujawniono nowe szczegóły Nintendo Switch 2: konsola otrzyma magnetyczne uchwyty Joy-Con

Autor: Anton Kratiuk | 26.04.2024, 21:46
Ujawniono nowe szczegóły Nintendo Switch 2: konsola otrzyma magnetyczne uchwyty Joy-Con

Hiszpański portal Vandal podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami na temat kolejnej konsoli od Nintendo, którą media wciąż nazywają Switch 2.

Co wiadomo

Hiszpanie rozmawiali z producentami akcesoriów peryferyjnych, którzy według nich mieli wgląd w nową konsolę. Poinformowali oni, że obudowa Switch 2 jest nieco większa niż urządzenia z 2017 roku, ale mniejsza niż Steam Deck.

Według źródeł, kontrolery Joy-Con w nowym modelu są mocowane za pomocą magnesów, a nie systemu szyn, co powinno zwiększyć ich stabilność.

Gamepad Pro Controller będzie podobno w pełni kompatybilny z Switch 2 i użytkownicy nie będą musieli kupować osobnego. Joy-Con ze starszej wersji Nintendo Switch nie będzie jednak kompatybilny z następną wersją konsoli.

Wszystkie źródła są zgodne, że sprzedaż Nintendo Switch 2 rozpocznie się na początku 2025 roku. Twierdzi się, że opóźnienie premiery wynika z braku gier na nową konsolę, podczas gdy samo urządzenie jest w pełni gotowe.

Oczywiście Nintendo przeprowadzi prezentację konsoli w nadchodzących miesiącach, ale na pewno nie stanie się to na targach gamescom 2024, ponieważ firma już ogłosiła, że odmawia udziału w niemieckiej wystawie

Źródło: Vandal