Przyszłe modele Samsung Galaxy Flip mogą otrzymać trzeci aparat z obiektywem zmiennoogniskowym

Autor: Vlad Cherevko | 26.04.2024, 22:31
Przyszłe modele Samsung Galaxy Flip mogą otrzymać trzeci aparat z obiektywem zmiennoogniskowym

Wszystkie modele z serii Galaxy Flip wydane do tej pory posiadają jedynie obiektywy szerokokątne i ultraszerokokątne. Pojawiły się jednak nowe dane, które sugerują, że Samsung może ostatecznie dodać trzeci czujnik teleobiektywu z tyłu przyszłych telefonów Galaxy Flip.

Co wiadomo

Patent Samsunga odkryty przez naszych kolegów z GalaxyClub ujawnia intrygujący projekt Galaxy Flip, który obejmuje trzy tylne kamery i prostokątny ekran, który nie ma wycięcia w kształcie folderu. Sądząc po ostatnich przeciekach, nadchodzący Galaxy Flip 6 nie otrzyma nowego projektu. Samsung najprawdopodobniej pracuje nad nowym projektem dla nadchodzącego Galaxy Flip 7.

Wniosek patentowy został złożony w połowie 2022 roku i został przyznany na początku 2023 roku. Nie jest to dokładnie nowy projekt i tylko czas pokaże, czy stanie się rzeczywistością. W tej chwili możemy spekulować, że Galaxy Flip 7, który ma trafić do sprzedaży w 2025 roku, może być wyposażony w potrójny aparat z teleobiektywem. Jest jednak zbyt wcześnie, aby to stwierdzić. Zgłoszenia patentowe nie zawsze odpowiadają ostatecznemu projektowi lub prawdziwym planom firmy.

Jeśli chodzi o Galaxy Flip 6, sądząc po przeciekach, otrzyma on podwójny tylny aparat, w którym główny czujnik będzie miał 50 MP. Oczekuje się również procesora Snapdragon 8 Gen 3, do 12 GB pamięci RAM i funkcji Galaxy AI.

Galaxy Flip 6, podobnie jak Galaxy Fold 6, ma zostać zapowiedziany podczas wydarzenia Galaxy Unpacked, które podobno odbędzie się 10 lipca.

Źródło: GalaxyClub