Twórcy ambitnego RPG akcji Exodus wypowiedzieli się na temat znaczenia postaci Matthew McConaugheya i niezwykłych stworzeń w świecie gry

Autor: Anton Kratiuk | 27.04.2024, 21:59
Twórcy ambitnego RPG akcji Exodus wypowiedzieli się na temat znaczenia postaci Matthew McConaugheya i niezwykłych stworzeń w świecie gry

Deweloperzy ze studia Archetype Entertainment opublikowali materiał wideo, w którym odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących zapowiedzianego na grudzień 2023 roku sci-fi action-RPG Exodus.

Co wiemy

Główną gwiazdą Exodus będzie aktor Matthew McConaughey. Deweloperzy poinformowali, że jego postać będzie towarzyszyć graczowi niemal przez całą grę, a każde działanie bohatera ma znaczącą rolę dla fabuły Exodus.

Archetype jest zadowolone ze współpracy z Matthew McConaugheyem i zauważyło, że aktor wykazał się entuzjazmem w pracy nad grą.

Projektanci gry ze studia opowiedzieli również o stworzeniach zamieszkujących świat gry. Prawie wszystkie gatunki przedstawione w Exodusie pochodzą z Ziemi, ale po tysiącach lat ewolucji podczas podróży międzygwiezdnych zyskały zupełnie inny wygląd i cechy, przez co wiele z nich przypomina obcych.

Najbardziej wyróżniającymi się z takich stworzeń są Przebudzeni (Awakened), czyli antropomorficzne zwierzęta, które znacznie wyprzedzają w rozwoju swoje ziemskie odpowiedniki. Jako przykład takiej postaci podawana jest świnia Charlotte, która posiada zdolności telepatyczne.

Przypomnijmy, że Exodus to gra fabularna, która pod wieloma względami przypomina Mass Effect. Jedną z jej głównych cech będzie nierównomierny upływ czasu na różnych planetach. Gracze mogą opuścić jakieś miejsce na zaledwie kilka dni, a po powrocie okaże się, że minęły tam już wieki, a sytuacja diametralnie się zmieniła. Pod tym względem gra przypomina słynny film Interstellar.

Exodus powstaje z myślą o konsolach PS5, Xbox Series i PC.

Źródło: Gra Exodus