Ucz się angielskiego z Google: Nowa funkcja ćwiczenia mówienia

Autor: Nastya Bobkova | 28.04.2024, 05:58
Ucz się angielskiego z Google: Nowa funkcja ćwiczenia mówienia

Google rozpoczęło testowanie nowej funkcji o nazwie Speaking Practice, która ma pomóc użytkownikom poprawić umiejętności mówienia po angielsku. Innowacja ta jest już dostępna dla mieszkańców Argentyny, Kolumbii, Indii, Indonezji, Meksyku i Wenezueli, którzy dołączyli do laboratoriów wyszukiwania Google.

Co wiemy

Platforma Search Labs zapewnia wczesny dostęp do innowacji w wyszukiwarce Google, zanim zostaną one oficjalnie udostępnione szerokiej publiczności. "Speaking Practice wykorzystuje sztuczną inteligencję do dostarczania ćwiczeń, które pomagają poprawić umiejętności mówienia. Ćwiczenia te mają na celu pomóc użytkownikom w używaniu nowych słów i zwrotów w codziennej komunikacji.

Jedną z głównych różnic między Speaking Practice a innymi aplikacjami do nauki języków jest to, że zachęca użytkowników do odpowiadania na pytania otwarte, aby zachęcić do bardziej naturalnych rozmów. Funkcja jest obecnie w fazie testów, a Google nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery ani możliwej ekspansji na inne rynki.

Początkowo użytkownicy, którzy wypróbowali nową opcję, podzielili się pozytywnymi opiniami i zauważyli, że pomaga im ona zrozumieć i używać języka angielskiego w prawdziwych rozmowach.

Źródło: PCMag