Pierwszy telefon z Androidem od Samsunga został zaprezentowany 15 lat temu

Autor: Nastya Bobkova | 29.04.2024, 01:39
Pierwszy telefon z Androidem od Samsunga został zaprezentowany 15 lat temu

Minęło 15 lat od premiery pierwszego smartfona Samsunga z Androidem, modelu i7500 Galaxy.

Co wiemy

Wprowadzony w kwietniu 2009 roku i wydany w czerwcu tego samego roku, i7500 Galaxy zapoczątkował nową erę dla firmy i był pierwszym krokiem w kierunku uznania Samsunga za giganta na światowym rynku smartfonów.

Ten pierwszy smartfon z Androidem od Samsunga wyróżniał się na tle innych urządzeń swoich czasów dzięki ekranowi OLED i mocniejszej baterii. Trudno to sobie teraz wyobrazić, ale w 2009 roku były to innowacyjne funkcje. Ponadto i7500 Galaxy korzystał z procesora Qualcomm i działał na standardowej wersji Androida, co otwierało przed użytkownikami wiele możliwości.

Wyposażony w 3,2-calowy ekran HVGA OLED, procesor Qualcomm, 128 MB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, smartfon ten był królem swoich czasów. Miał również 5-megapikselowy tylny aparat i był fabrycznie wyposażony w system Android 1.5.

Rok po premierze Galaxy i7500, Samsung wszedł na globalny rynek z legendarnym Galaxy S. To urządzenie z ekranem Super AMOLED, potężnym procesorem i wieloma innymi innowacyjnymi funkcjami wyznaczyło nowe standardy w technologii mobilnej.

Świętując 15-lecie modelu i7500 Galaxy, nie sposób nie zauważyć, że Samsung wyznaczył kierunek rozwoju smartfonów i postanowił pozostać w czołówce technologii na przestrzeni lat.

I choć urządzenia ze starszej linii Samsung Galaxy co roku zaskakują nas nowymi funkcjami i możliwościami, to pamiętamy, że wszystkie one zaczęły się od małego, ale ważnego kroku - Galaxy i7500.

Źródło: SamMobile