Dramat sportowy Rywale zarobił 25 milionów dolarów w ciągu pierwszych 3 dni w kinach

Autor: Vladislav Nuzhnov | 29.04.2024, 07:35
Dramat sportowy Rywale zarobił 25 milionów dolarów w ciągu pierwszych 3 dni w kinach

Pisaliśmy, że dramat sportowy Challengers, z Zendayą w roli głównej, zarobił 6,2 miliona dolarów w dniu premiery w USA. Teraz wiadomo, ile film zarobił w ciągu 3 dni od premiery nie tylko w USA, ale także na całym świecie.

Co wiemy

Film zajął pierwsze miejsce pod względem ilości pieniędzy zarobionych w kinach w ciągu weekendu. W Stanach Zjednoczonych opowieść o tenisistach z kategorią wiekową R zarobiła już 15 milionów dolarów. Poza Stanami Zjednoczonymi film przyniósł 10 milionów dolarów, więc łącznie mamy 25 milionów dolarów zarobku.

Budżet produkcji filmu szacowany jest na 55 milionów dolarów (bez marketingu), ale The Rivals nie został jeszcze wydany we wszystkich krajach, więc musimy jeszcze trochę poczekać, aż film przyspieszy do maksimum i wtedy zobaczymy, czy będzie w stanie przynieść zyski.

Amazon MGM spodziewa się jednak, że film odniesie sukces na Prime Video, gdy zostanie tam wydany. Firma zauważyła również, że przychody z kin w rzeczywistości pomagają zrównoważyć koszty marketingowe.

Dla tych, którzy nie wiedzą

The Rivals to amerykański romantyczny dramat sportowy wyreżyserowany przez Lucę Guadagnino i napisany przez Justina Kuritzkesa. Film opowiada historię zawodowego tenisisty, który poniósł wiele porażek. Planuje jednak powrócić na szczyt z pomocą swojej żony Tashy Duncan, która była uważana za geniusza tenisa, ale została zmuszona do przejścia na emeryturę po kontuzji i zostania trenerem. Jednak Tashi napotyka nieoczekiwany zwrot akcji, ponieważ następnym przeciwnikiem jej męża jest Patrick, jego były najlepszy przyjaciel i były kochanek Tashi.

Film otrzymał 87% świeżości od krytyków i 76% od widzów na Rotten Tomatoes.

Źródło: variety