Media: Nexon tworzy wysokobudżetową grę MMORPG opartą na serialu "Gra o tron"

Autor: Anton Kratiuk | 29.04.2024, 15:28
Media: Nexon tworzy wysokobudżetową grę MMORPG opartą na serialu "Gra o tron"

Co zaskakujące, pomimo ogromnej popularności serii Game of Thrones i serii powieści A Song of Ice and Fire autorstwa George'a Martina, prawie nie było gier opartych na tej serii, a tym bardziej projektów wysokobudżetowych.

Trend ten może jednak wkrótce ulec zmianie.

Co wiemy

Portal Redanian Intelligence poinformował, że trwają prace nad niezapowiedzianą, wysokobudżetową grą fabularną dla wielu graczy opartą na "Grze o Tron".

Według dostępnych informacji, projekt jest tworzony przez koreańską firmę Nexon, a wydarzenia w MMORPG będą toczyć się równolegle z czwartym i piątym sezonem serialu.

Gracze znajdą się w kultowych miejscach z "Gry o Tron", w tym na Murze, w zamku Winterfell (Zimowe Wzgórze), a z dostępnych do odwiedzenia regionów jak dotąd wymieniono tylko Północ.

Redaktorzy Redanian Intelligence zaznaczają, że choć w grze pojawią się postacie znane z serialu, to w ich role wcielą się inni aktorzy.

Podano, że najbliższym przykładem gry porównawczej jest The Elder Scrolls Online.

Wciąż nie wiadomo kiedy koreańscy deweloperzy oficjalnie zaprezentują swoją grę, ale nie ulega wątpliwości, że przy przyzwoitym wykonaniu z pewnością wywoła ona ogromne zainteresowanie publiczności.

Źródło: Redanian Intelligence