Rozszerzona wersja Władcy Pierścieni powraca do kin, aby przygotować widzów na nowy film animowany

Autor: Tetiana Honcharenko | 29.04.2024, 21:19
Rozszerzona wersja Władcy Pierścieni powraca do kin, aby przygotować widzów na nowy film animowany

W tym roku do kin trafi nowy film animowany "Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów", który opowie o wydarzeniach rozgrywających się 261 lat przed oryginalną trylogią.

Co wiadomo

"The War of the Rohirrim" będzie niezależnym dziełem, które nie wymaga znajomości poprzednich części franczyzy, ale film będzie zawierał linki do oryginalnych taśm, więc odświeżanie ich pamięci nie będzie zbędne.

W związku z tym w dniach 8-10 czerwca w wybranych kinach będzie można zobaczyć ulepszone i rozszerzone wersje oryginalnej trylogii Władca Pierścieni Petera Jacksona. Wersje te zostały ponownie wydane w 4K w celu wydania na Blu-ray w 2020 roku i są teraz gotowe na podbój dużego ekranu.

O czym jest film

Historia Wojny Rohirrimów skupi się na Helmie Molothoruku, królu Rohanu, znanym ze swojej odwagi i legendarnej bitwy pod Helmowym Upadkiem. W rolę Helma wcieli się aktor Brian Cox, znany z serialu Sukcesja.

Kiedy można się spodziewać

Premiera filmu animowanego zaplanowana jest na 13 grudnia 2024 roku.

Rok 2024 zapowiada się jako ważny i ekscytujący rok dla fanów serii dzięki wielu nowym wydaniom. Obejmują one premierę filmu animowanego, powrót trylogii na duże ekrany oraz premierę drugiego sezonu serialu Amazon's The Rings of Power.

Źródło: Screen Rant