Nowa aktualizacja Chrome: Pasek adresu wykorzystuje teraz uczenie maszynowe do lepszych rekomendacji

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 02:34
Nowa aktualizacja Chrome: Pasek adresu wykorzystuje teraz uczenie maszynowe do lepszych rekomendacji

Google wprowadza modele uczenia maszynowego do paska adresu swojej przeglądarki Chrome, aby poprawić komfort użytkowania. Aktualizacja, nazwana M124, sprawia, że pasek adresu jest bardziej dokładny i trafny, zapewniając użytkownikom lepsze sugestie dotyczące stron internetowych.

Co nowego

Wcześniej pasek adresu wykorzystywał ręcznie tworzone i konfigurowane formuły do dostarczania rekomendacji, ale nie zawsze było to optymalne. Wraz z wprowadzeniem modeli uczenia maszynowego, Google będzie w stanie zbierać nowe sygnały, trenować, oceniać i wdrażać nowe modele, które pozwolą na dokładniejsze dostosowanie rekomendacji do potrzeb użytkowników.

Jednym z kluczowych aspektów tej aktualizacji jest zdolność modeli uczenia maszynowego do uwzględnienia czasu od ostatniej wizyty pod adresem URL.

Przyszłe plany Google obejmują badania nad tworzeniem wyspecjalizowanych wersji modeli uczenia maszynowego dla różnych typów użytkowników i środowisk. Może to obejmować użytkowników mobilnych, korporacyjnych lub akademickich, a także różne regiony.

Źródło: Android Authority