Siły kosmiczne USA testują obronę przed "kosmicznymi" atakami

Autor: Mykhailo Stoliar | 30.04.2024, 11:24
Siły kosmiczne USA testują obronę przed "kosmicznymi" atakami

Siły kosmiczne USA przetestowały niedawno nową broń RMT (Remote Modular Terminal), która może bronić przed atakami z kosmosu.

Co wiemy

RMT może zagłuszać satelity wroga poprzez zalewanie fal radiowych fałszywymi sygnałami. Kiedy fale radiowe zakłócają sygnały komunikacyjne wysyłane do i z satelity, pojawiają się problemy z kontrolą.

Według Space Training and Readiness Command (STARCOM), test był pierwszym, w którym system został rozmieszczony w dwóch oddzielnych lokalizacjach i kontrolowany z trzeciej, demonstrując elastyczność operacyjną.

Broń została oceniona na podstawie dokładności celu i bezpieczeństwa sieci, ale wyniki testu nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Istnieje niewiele szczegółów na temat RMT, ale oficjalne zdjęcia pokazują, że urządzenie przypomina antenę satelitarną o średnicy około 3 metrów. Jego głównym zadaniem jest "unieruchamianie" wrogich satelitów na potrzeby komunikacji, a tym samym nadzoru lub naprowadzania broni. System ma być używany w dużych ilościach i zdalnie sterowany, aby trzymać żołnierzy z dala od niebezpieczeństwa.

Źródło: The Defence Post