Serwis DeepL uruchomił asystenta AI do pisania tekstów biznesowych w oparciu o własne modele językowe.

Autor: Bohdan Kaminskyi | 30.04.2024, 17:38
Serwis DeepL uruchomił asystenta AI do pisania tekstów biznesowych w oparciu o własne modele językowe.

DeepL, znany twórca systemów tłumaczenia maszynowego, wprowadził nowego asystenta AI DeepL Write Pro, który pomaga w redagowaniu tekstów biznesowych. Innowacyjne narzędzie działa w oparciu o własne duże modele językowe firmy.

Co to jest

DeepL Write Pro działa jako kreatywny asystent, który analizuje tekst i dostarcza rekomendacji dotyczących doboru słów, struktury zdań, stylu i tonu. Jednocześnie ma na celu poprawę tekstu przy jednoczesnym zachowaniu autorskiego głosu użytkownika.

Asystent jest obecnie dostępny w języku angielskim i niemieckim. Pozwala dostosować styl pisania od biznesowego do swobodnego, a także dostosować ton - przyjazny, dyplomatyczny lub entuzjastyczny. Zakres narzędzia obejmuje szeroką gamę typów komunikacji biznesowej.

Według DeepL, Write Pro jest w stanie poprawić teksty niezależnie od umiejętności językowych autora. Bezpieczeństwo jest również zapewnione poprzez szyfrowanie i usuwanie danych.

Zaprezentowany produkt jest pierwszym w arsenale firmy opartym na własnych modelach językowych, które zostały wytrenowane od podstaw, w tym na superkomputerze Mercury.

Uruchomienie Write Pro pozwoli DeepL rozszerzyć swoją ofertę dla klientów biznesowych poza usługi tłumaczenia maszynowego. Startup, który w tym roku osiągnął status jednorożca, ma na celu zaspokojenie rosnącego popytu ze strony użytkowników korporacyjnych.

Źródło: TNW