Dyrektor generalny Bethesdy, Todd Howard, mógł zasugerować, że trwają prace nad dwiema grami z serii Fallout jednocześnie

Autor: Anton Kratiuk | 30.04.2024, 19:35
Dyrektor generalny Bethesdy, Todd Howard, mógł zasugerować, że trwają prace nad dwiema grami z serii Fallout jednocześnie

Dyrektor generalny Bethesdy, Todd Howard, wziął udział w podcaście Kinda Funny Games, gdzie nie tylko zdradził, kiedy możemy spodziewać się dodatku Shattered Space do Starfield, ale także zasugerował przyszłość innej serii.

Co wiadomo

Kilka dni temu insider Jez Corden donosił, że według jego informacji Microsoft naciska na Bethesdę, aby przyspieszyła produkcję Fallout 5, nawet ze szkodą dla prac nad The Elder Scrolls VI.

Wygląda jednak na to, że firma pracuje nad dwoma Falloutami jednocześnie!

W swoim ekspresyjnym stylu Todd Howard stwierdził:

Patrzymy na to, co robimy z franczyzą Fallout, a potem dyskutujemy, czy wszystko nam się podoba. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale jest coś, co będzie pasem startowym dla serii Fallout.
Kiedy ukaże się drugi sezon serii? Co robimy dla urządzeń mobilnych? Jak rozwijamy Fallout 76? Co robimy z tą rzeczą? Co robimy z drugą rzeczą? I kiedy one wylądują (wyjdą)? I gdybym mógł pstryknąć palcami i byłoby po wszystkim, zrobiłbym to. Ale jak upewnić się, że są one najwyższej jakości? - To zawsze jest ważniejsze niż cokolwiek innego.

Oczywiście, "Co robimy z tą rzeczą? Co robimy z drugą rzeczą?" trudno uznać za potwierdzenie dwóch gier z serii Fallout, ale jeśli fani serii chcą wierzyć, że studio przygotowuje dwa projekty jednocześnie - teraz jest na to przynajmniej jakieś uzasadnienie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że latem 2023 roku, w ramach sprawy FTC przeciwko Microsoftowi, w sieci pojawiło się wiele poufnych dokumentów, w jednym z których znaleziono wzmiankę o kilku niezapowiedzianych nowościach Bethesdy, wśród których znalazł się remaster Fallouta 3.

Źródło: IGN