Przeglądarka wydaje Arc dla Windows

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 22:18
Przeglądarka wydaje Arc dla Windows

Browser Company, globalny producent przeglądarek internetowych, ogłosił wydanie długo oczekiwanej wersji Arc dla systemu operacyjnego Windows.

Co wiadomo

Zgodnie z informacjami, ponad 150 000 użytkowników dołączyło do eksperymentu podczas okresu testowego, co pozwoliło zespołowi programistów Browser Company uczynić produkt jeszcze lepszym i bardziej stabilnym.

Najważniejszą cechą nowej wersji jest to, że jest ona zbudowana przy użyciu języka programowania Swift opracowanego przez Apple. Pozwala to na kompatybilność i szybkie wdrażanie nowych funkcji, a także upraszcza obsługę wielu platform. Firma zauważyła również, że aktywnie dzieli się swoim doświadczeniem w tworzeniu Swift dla Windows, aby wspierać rozwój społeczności programistów.

Kluczowe funkcje nowej wersji obejmują pasek boczny z zakładkami zamocowanymi na górze, oddzielne profile przeglądania, widok podzielony ułatwiający pracę z wieloma zakładkami oraz obsługę odtwarzacza wideo typu obraz w obrazie. Dodatkowo, funkcja Peek pozwala na szybkie przeglądanie linków bez konieczności ich klikania.

Jednak niektóre funkcje, takie jak Little Arc, zostały pominięte w wersji dla systemu Windows, a informacje na temat ich dalszej implementacji pozostają nieznane.

Zespół programistów aktywnie pracuje nad rozszerzeniem wsparcia dla systemu Windows 10 i odtworzeniem wszystkich kluczowych funkcji dostępnych w wersji na komputery Mac. Plany na przyszłość obejmują również wydanie mobilnej wersji Arc na Androida, która pozwoli użytkownikom cieszyć się innowacjami przeglądarki na wszystkich swoich urządzeniach.

Źródło: TechCrunch