Google Pixel 8a zachowa cenę swojego poprzednika, modelu Pixel 7a

Autor: Vlad Cherevko | 30.04.2024, 22:50
Google Pixel 8a zachowa cenę swojego poprzednika, modelu Pixel 7a

W świetle ostatnich przecieków ujawniono, że nowy smartfon Google Pixel 8a będzie kosztował tyle samo, co jego poprzednik, Pixel 7a. Zgodnie z tymi danymi, cena początkowa Pixela 8a dla modelu 128 GB wyniesie 499 USD. Wcześniej informowano, że nowy model będzie kosztował więcej. Nie zostało to jednak potwierdzone.

Co wiadomo

Insider @OnLeaks, wraz z portalem SmartPrix, udostępnił kilka kolejnych promocyjnych renderów Pixela 8a. Telefon pokazany jest we wszystkich trzech odcieniach i pod różnymi kątami, ale bez ujawniania żadnych nowych informacji. Główną cechą raportu jest oczekiwana cena Pixela 8a w USA: twierdzi się, że model 128 GB będzie kosztował 499 USD, tyle samo co poprzedni model. Wygląda na to, że Google planuje również wypuścić wersję 256 GB za 559 USD, co byłoby mile widzianą zmianą, biorąc pod uwagę brak takiej opcji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Smartfon będzie wyposażony w wyświetlacz OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz, procesor Tensor G3 i większą baterię o pojemności 4500 mAh zapewniającą dłuższą żywotność baterii. Pixel 8a podkreśli również funkcje sztucznej inteligencji, takie jak Circle to Search, Live Translate i Audio Magic Eraser.

Oczekuje się, że Pixel 8a zostanie zaprezentowany w nadchodzących tygodniach.

Źródło: @OnLeaks, SmartPrix