Błąd WhatsApp: użytkownicy Androida nie mogą wysyłać plików wideo

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 23:04
Błąd WhatsApp: użytkownicy Androida nie mogą wysyłać plików wideo

Użytkownicy Androida mają problemy z wysyłaniem filmów przez WhatsApp. Ostatnie aktualizacje aplikacji spowodowały błąd, który blokuje możliwość wysyłania filmów z urządzeń z Androidem.

Co wiemy.

Poprawka w aplikacji WhatsApp, w wersji 2.24.9.71, podobno rozwiązuje problemy, które użytkownicy Androida napotykali podczas próby wysyłania filmów.

Aktualizacja została usunięta ze Sklepu Play z dnia na dzień, a użytkownicy WhatsApp Beta v2.24.10.3 powinni być w stanie ponownie wysyłać filmy.

Na Reddicie pojawia się jednak coraz więcej skarg na problemy z wysyłaniem filmów. Nawet po aktualizacji niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nadal napotykają błąd, który uniemożliwia im wysyłanie filmów.

Filmy nagrane lub przesłane lokalnie na urządzenia z Androidem są szczególnie podatne na ten problem. Użytkownicy iOS byli podobno w stanie wysyłać filmy MOV nagrane na iPhonie lub odebrane w WhatsApp.

Tymczasowym rozwiązaniem umożliwiającym dalsze wysyłanie wiadomości wideo jest przywrócenie poprzedniej wersji WhatsApp 2.24.8.85.

Źródło: 9to5Google