TikTok może zostać zakazany w Europie

Autor: Vlad Cherevko | 30.04.2024, 23:31
TikTok może zostać zakazany w Europie

W świetle ostatnich wydarzeń popularna aplikacja do udostępniania wideo TikTok może zostać zakazana nie tylko w USA, ale także w Europie. TikTok znajduje się obecnie pod presją ze strony rządów USA i Europy.

Co wiadomo

Prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę, która wymaga od właściciela TikTok, ByteDance, sprzedaży swojej firmy, aby aplikacja mogła nadal działać w USA. W tym samym czasie, podczas debaty w Maastricht, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że zakazanie TikTok w Europie "nie jest wykluczone". Dodała również, że Komisja była "pierwszą instytucją na świecie, która zakazała TikTok na naszych telefonach służbowych". Pokazuje to, że Komisja jest świadoma potencjalnych zagrożeń związanych z TikTok.

Jeśli sytuacja się zaostrzy, TikTok może stracić znaczną część swoich użytkowników, jeśli zostanie zablokowany zarówno w USA, jak iw Europie. Jeśli jednak ByteDance sprzeda TikTok, aby uspokoić rządy, firma może stracić dużo pieniędzy.

TikTok już teraz jest w konflikcie z rządem europejskim. Obecnie ma do czynienia z dochodzeniem prowadzonym przez rząd europejski z powodu systemu nagród w aplikacji TikTok Lite. Komisja Europejska prowadziła już wcześniej dochodzenie w sprawie TikTok z powodu braku mechanizmów weryfikacji wieku i jego uzależniających funkcji. Komentarze Von der Leyen pojawiają się wśród szeregu złych wiadomości dla TikTok, zwłaszcza w USA.

Źródło: Huffpost