Kanał Twitcha wygląda teraz jak TikTok

Autor: Nastya Bobkova | 30.04.2024, 23:54
Kanał Twitcha wygląda teraz jak TikTok

W tym tygodniu platforma Twitch ogłosiła uruchomienie nowego kanału "odkrywania", który przypomina użytkownikom TikTok.

Co wiadomo

Ta nowa funkcja, która jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników, umożliwia szybkie przewijanie krótkich klipów wideo i znajdowanie nowych streamerów. Posunięcie to jest następstwem udanych testów, które rozpoczęły się w 2023 roku.

Nowy kanał ma dwie główne zakładki: transmisje na żywo i klipy. Pierwsza z nich wyświetla zarówno transmisje na żywo od już znanych streamerów, jak i transmisje, które według Twitcha mogą spodobać się użytkownikom. Druga zakładka, Klipy, pokazuje najciekawsze momenty od streamerów, nawet gdy nie są na antenie.

Aby lepiej dostosować wyświetlanie treści w kanale, użytkownicy mogą klikać przyciski "Lubię to" lub "Nie lubię" podczas oglądania wideo. Pomaga to platformie dostosować się do preferencji widzów.

Inicjatywa ta pojawia się wśród żądań streamerów Twitcha, aby poszerzyć swoją publiczność.

Dzięki nowej opcji mali i średni streamerzy mają więcej możliwości przyciągnięcia uwagi nowych widzów. Chociaż nie mogą bezpośrednio przesyłać treści do tego kanału, Twitch zachęca ich do tworzenia interesujących momentów i klipów, aby mieć szansę na włączenie do kanału odkrywania.

Źródło: TechCrunch