Małpy, bitwy i sensacje: finałowy zwiastun Królestwa Planety Małp przygotowuje widzów na majową akcję

Autor: Vladislav Nuzhnov | 01.05.2024, 15:33
Małpy, bitwy i sensacje: finałowy zwiastun Królestwa Planety Małp przygotowuje widzów na majową akcję

Seria Planet of the Apes, która koncentruje się na temacie inteligentnych małp dominujących nad ludźmi, rozpoczęła się od powieści francuskiego pisarza Pierre'a Boulle'a opublikowanej w 1963 roku. Jednak młodsze pokolenie jest prawdopodobnie bardziej zaznajomione z serią dzięki trylogii filmowej w reżyserii Matta Reevesa. W maju zobaczymy nową część, wyreżyserowaną przez Wesa Balla, reżysera The Maze Runner. Na kilka dni przed premierą, 20th Century Studios opublikowało ostateczny zwiastun filmu Kingdom of the Planet of the Apes.

Co wiemy.

Zwiastun przedstawia świat, w którym małpy rządzą od setek lat, a ludzie przypominają prymitywne stworzenia. Historia koncentruje się na młodej małpie o imieniu Noah. Jego wioska została zaatakowana przez okrutnego tyrana, Proximusa Caesara, który uważa się za najważniejszą małpę na Ziemi.

Inną ważną postacią w filmie jest dziewczyna Maya. Jest ona niemal jedyną osobą, która zachowała inteligencję. Wie, co stało się ze światem, ale okazuje się, że młode małpy ukrywały prawdę o tym, że ludzie rządzą od tysięcy lat, a wszystko zmienił jeden wirus.

Na osobną pochwałę zasługują efekty specjalne i grafika. Z każdym poprzednim filmem jakość obrazu osiągała nowy poziom, a tutaj czuć, że jest to skok kosmiczny.

Kiedy się spodziewać

Premiera filmu Królestwo Planety Małp zaplanowana jest na 9 maja 2024 roku. Nie jest konieczne oglądanie trylogii Reevesa przed pójściem na nią, ale zrozumienie tego uniwersum pomoże lepiej poruszać się po nowym filmie.

Źródło: 20th Century Studios