Pojawiły się poszlaki świadczące o tym, że Microsoft pracuje nad własną konsolą do gier typu handheld

Autor: Anton Kratiuk | 01.05.2024, 19:28
Pojawiły się poszlaki świadczące o tym, że Microsoft pracuje nad własną konsolą do gier typu handheld

Autorytatywni insiderzy i dziennikarze wielokrotnie informowali, że Microsoft opracowuje własną przenośną konsolę do gier pod marką Xbox, a nawet udało mu się stworzyć kilka działających prototypów.

Do tej pory amerykańska korporacja nie potwierdziła tych informacji, ale w końcu pojawiło się pierwsze pośrednie potwierdzenie tej plotki.

Co wiadomo

Wiadomo, że subskrybenci newslettera Microsoftu otrzymują drogą mailową ankietę dotyczącą przenośnych konsol. Firma jest zainteresowana tym, czy gracze korzystają z takich urządzeń, jakich producentów preferują, czy konsola powinna natywnie uruchamiać gry, czy wystarczy granie w chmurze, jakie czynniki wpływają na wybór konsoli, jaki powinien być jej rozmiar i wiele więcej.

Oczywiście mogą to być standardowe badania rynku, które przeprowadzają wszystkie firmy i nie zawsze prowadzą one do premiery nowych urządzeń, ale w połączeniu z poprzednimi informacjami i zamiłowaniem szefa Xbox Phila Spencera do konsol przenośnych, możemy ostrożnie stwierdzić, że Microsoft rzeczywiście przygotowuje się do wydania konkurenta dla Steam Deck, Nintendo Switch, Lenovo Legion Go, ASUS Rog Ally, MSI Claw i innych.

Pojawiły się poszlaki świadczące o tym, że Microsoft pracuje nad własną konsolą do gier typu handheld-2

Źródło: Twisted Voxel