Batman: Arkham doczeka się nowej gry - Shadow, ale będzie ona dostępna wyłącznie w okularach Meta Quest 3 VR

Autor: Vladislav Nuzhnov | 01.05.2024, 19:40
Batman: Arkham doczeka się nowej gry - Shadow, ale będzie ona dostępna wyłącznie w okularach Meta Quest 3 VR

Batman Arkham. Mam tyle miłych wspomnień związanych z tą serią gier o Mrocznym Rycerzu. Ostatnia część ukazała się w 2015 roku (pomińmy fakt, że Suicide Squad jest kontynuacją tej historii). A teraz w końcu zapowiedziano nową grę z serii, ale jest jeden duży niuans.

Co wiemy

Studio Camouflaj, znane z takich gier jak Iron-Man VR i Republique VR, opracowuje Batman: Arkham Shadow. Gra będzie ekskluzywna (przynajmniej przez jakiś czas) dla okularów Meta Quest 3 VR.

Opublikowano również zwiastun gry. Nie pokazuje on rozgrywki, ale ukazuje ponure Gotham (jakby mogło być inaczej) i samego Batmana latającego po zaułkach miasta.

Meta nie ogłosiła jeszcze, kto będzie podkładał głos Batmanowi. Kevin Conroy, aktor, który podkładał głos Batmanowi w serii Arkham, zmarł w 2022 roku, ale mimo to udało mu się podłożyć głos Batmanowi w Suicide Squad.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku Rocksteady wydało Batman: Arkham VR na PSVR, a następnie przeniosło grę na inne zestawy słuchawkowe VR, więc Shadow będzie drugą grą VR z tej serii.

Kiedy można się spodziewać

Batman: Arkham Shadow ukaże się jeszcze w tym roku. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych podczas Summer Game Fest 7 czerwca.

Źródło: meta