Firma Anthropic wydała aplikację mobilną dla asystenta AI Claude'a

Autor: Bohdan Kaminskyi | 03.05.2024, 01:14
Firma Anthropic wydała aplikację mobilną dla asystenta AI Claude'a
Anthropic

Anthropic, twórca modeli sztucznej inteligencji Claude, zaprezentował długo oczekiwaną aplikację mobilną na iOS. Asystent AI Claude jest teraz dostępny nie tylko na stronie internetowej, ale także jako aplikacja.

Co wiadomo

Mobilna wersja Claude pozwala na prowadzenie dialogów z chatbotem i analizowanie przesłanych zdjęć za pomocą wizji komputerowej. Wcześniej użytkownicy musieli korzystać z interfejsu internetowego lub usług innych firm, aby pracować z Claude.

Menedżer produktu Anthropic, Scott White, powiedział, że uruchomienie aplikacji było odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na mobilny dostęp do modeli Claude ze strony obecnych użytkowników. Wkrótce ma zostać wydana również wersja na Androida.

Aplikacja mobilna Claude będzie darmowa dla wszystkich kategorii użytkowników, w tym subskrybentów płatnych planów Claude Pro i nowego planu Claude Team.

Ten ostatni jest skierowany do grup składających się z pięciu lub więcej osób i zapewnia rozszerzony dostęp do funkcji Claude w porównaniu z indywidualną subskrypcją Pro. Claude Team kosztuje 30 dolarów miesięcznie za użytkownika.

Korzyści z planu dla przedsiębiorstw obejmują zwiększoną liczbę żądań czatu, więcej kontekstu do analizy długich dokumentów i dodatkowe narzędzia administracyjne dla grup.

Anthropic twierdzi, że wprowadzenie aplikacji mobilnej i planu grupowego pozwoli firmie dotrzeć do szerszego grona użytkowników korporacyjnych i indywidualnych.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

Źródło: The Verge