Jeden z najlepszych roguelitów kosztuje 8 dolarów na Steam do 13 maja

Autor: Vladislav Nuzhnov | 03.05.2024, 09:42
Jeden z najlepszych roguelitów kosztuje 8 dolarów na Steam do 13 maja

Wielu z was widziało gorące dyskusje wokół testów Hades II. Jest to pierwszy raz, kiedy ktokolwiek słyszał o tej serii, a jeśli chcesz spróbować, teraz jest dobra okazja, aby to zrobić dzięki zniżce na Steam.

Co wiemy

Hades to gra typu roguelike (gdy giniesz, wszystko zaczyna się od początku, ale zachowujesz całą swoją broń i zasoby), w której gracz wciela się w Zagreusa, księcia podziemi i syna Hadesa, który chce opuścić swojego ojca i zapomnieć o tym miejscu. Gra natychmiast przyciąga uwagę swoją oprawą: grecką mitologią w jasnym opakowaniu. Na swojej drodze spotkasz cały panteon bogów: Zeusa, Atenę, Posejdona, Hadesa i wielu innych. Żartują, opowiadają ciekawe historie, uczą nas i dają nam cenne przedmioty. Komunikacja z nimi wszystkimi zajmuje zaledwie kilka godzin, a nie są oni przedstawieni w taki sam sposób, jak w filmach czy innych grach.

Rozgrywka również jest ciekawa. Możemy odblokować kilka rodzajów broni: łuk, miecz, tarczę, włócznię i wiele innych. Różne umiejętności, przedmioty i lokacje, które zmieniają się za każdym razem, dodają zmienności i to od ciebie zależy, w jakim stylu chcesz przejść przez piekło. W większości lokacji będziesz musiał walczyć z różnymi typami wrogów, a prawie każda bitwa jest tak intensywna, że nie będziesz miał czasu na odpoczynek, zwłaszcza gdy musisz pokonać bossa. Na zewnątrz robi się naprawdę gorąco. A świetna ścieżka dźwiękowa utrzyma tę atmosferę.

Pamiętaj tylko, że będziesz musiał zginąć i zacząć od początku kilkanaście razy w ciągu całej gry.

Gracze i krytycy pokochali tę grę. Hades ma ocenę 9 na Metacritic i otrzymał wiele nagród, w tym tytuł Gry Roku od różnych wydawnictw.

Więcej szczegółów na temat oferty można znaleźć tutaj.