Insider: Resident Evil 9 może ukazać się na początku 2025 roku - Capcom przygotowuje się do rychłej premiery nowego horroru

Autor: Anton Kratiuk | 03.05.2024, 15:57
Insider: Resident Evil 9 może ukazać się na początku 2025 roku - Capcom przygotowuje się do rychłej premiery nowego horroru

W zeszłym tygodniu renomowany insider Dusk Golem ujawnił, że niezapowiedziany Resident Evil 9 może zostać wydany później niż planował Capcom.

Teraz podał więcej szczegółów.

Co wiadomo

Według nowych danych od Dusk Golem, oficjalna zapowiedź Resident Evil 9 może nastąpić w najbliższej przyszłości.

A najciekawsze jest to, że nowa część kultowej serii horrorów może zostać wydana już w styczniu 2025 roku.

Dusk Golem wyjaśnił, że prace nad Resident Evil 9 (nazwa jest warunkowa) rozpoczęły się w 2018 roku i były prowadzone równolegle z pracami nad Resident Evil Village. Co ciekawe, Village było pierwotnie pomyślane jako spin-off, a dziewiąta część miała być ósmą, ale ostatecznie plany Capcomu uległy zmianie.

Dusk Golem przypomniał również, że Resident Evil 9 będzie najbardziej ambitną i zasobochłonną grą Capcomu, a na jej stworzenie przeznaczono rekordowy dla japońskiej firmy czas.

Wcześniej Dusk Golem wspomniał, że Resident Evil 9 będzie zawierał w pełni otwarty świat, ale insider nie ujawni więcej tajemnic na temat gry, ponieważ uważa, że Capcom zasługuje na zaprezentowanie horroru na własną rękę i zaskoczenie graczy.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: @AestheticGamer1