Ukraińska armia otrzyma od USA ultranowoczesne drony bojowe Feloni wyposażone w precyzyjny karabin maszynowy lub pocisk przeciwpancerny Spike.

Autor: Anton Kratiuk | 03.05.2024, 19:12
Ukraińska armia otrzyma od USA ultranowoczesne drony bojowe Feloni wyposażone w precyzyjny karabin maszynowy lub pocisk przeciwpancerny Spike.

Feloni Aero Concern i władze USA ogłosiły przekazanie Ukrainie ultranowoczesnych dronów bojowych z serii Feloni, które doskonale sprawdzą się zarówno w misjach zwiadowczych, jak i bojowych.

Co wiadomo

Ukraińska armia otrzyma zaawansowane drony szturmowe Feloni, które charakteryzują się modułową konstrukcją i wysokimi możliwościami adaptacyjnymi, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w niemal każdym środowisku bojowym.

Feloni Aero produkuje dwa modele dronów:

  • Felon 1.0 jest wyposażony w karabin maszynowy 5,56 mm o wyjątkowej celności. UAV świetnie nadaje się do zwiadu powietrznego, tłumienia piechoty i ochrony obwodowej.
  • FelonX może być również używany do zwiadu, ale jest wyposażony w pocisk przeciwpancerny Spike, który ma taką samą zdolność penetracji jak FGM-148 Javelin. W razie potrzeby FelonX może być również wykorzystywany do transportu ładunków.

Dzięki zaawansowanemu uzbrojeniu, doskonałej manewrowości i ochronie przed skutkami wojny elektronicznej, drony Feloni są bardzo skuteczne i pomogą ukraińskiej armii w wykonywaniu najbardziej złożonych misji bojowych.

Warunki dostawy dronów na Ukrainę nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło: Defence Industry Europe

UAV