Pierwszy smartfon napędzany flagowym układem MediaTek Dimensity wkrótce pojawi się w Stanach Zjednoczonych

Autor: Vlad Cherevko | 03.05.2024, 20:16
Pierwszy smartfon napędzany flagowym układem MediaTek Dimensity wkrótce pojawi się w Stanach Zjednoczonych

Po raz pierwszy w historii smartfon z chipsetem MediaTek pojawi się na rynku amerykańskim. Stało się to znane podczas wydarzenia Analyst Day zorganizowanego przez MediaTek. Nowy smartfon nie będzie tylko urządzeniem klasy podstawowej lub średniej, ale pełnoprawnym flagowcem.

Co wiadomo

W tej chwili większość Android smartfonów w USA działa na chipsetach Qualcomm, z wyjątkiem niektórych modeli z chipami Samsung Exynos. Ma się to jednak zmienić i pierwszy smartfon z flagowym układem MediaTek trafi na rynek amerykański jeszcze w tym roku. Niestety MediaTek nie ujawnia jeszcze szczegółów na temat nowego urządzenia. W związku z tym nie wiadomo, która marka wprowadzi swój smartfon premium z układem MediaTek w USA w 2024 roku.

Jak dotąd najnowszym flagowym układem od MediaTek jest Dimensity 9300, który został wprowadzony w zeszłym roku. Pierwszymi smartfonami wyposażonymi w ten układ były Vivo X100 i X100 Pro. Warto również zauważyć, że MediaTek planuje ogłosić procesor Dimensity 9300 Plus 7 maja w Chinach. Będzie to podkręcona wersja Dimensity 9300. Oczekuje się, że pierwszymi smartfonami z tym układem będą Vivo X100s i X100s Pro.

Ponadto oczekuje się, że chip Dimensity 9400 zostanie ogłoszony w październiku tego roku. Może to być układ 3 nm z nowym rdzeniem procesora ARM Cortex-X5. Nowy układ prawdopodobnie pojawi się w serii Vivo X200. Oczekuje się również, że chip zostanie wykorzystany w nowym flagowcu Oppo, który najwyraźniej będzie nosił nazwę Oppo Find X8.

Możemy tylko czekać, aby zobaczyć, które z tych urządzeń trafi na rynek amerykański w tym roku.

Źródło: @nirave