Platforma X uruchamia Stories - streszczenia wiadomości od AI Grok

Autor: Vlad Cherevko | 04.05.2024, 23:33
Platforma X uruchamia Stories - streszczenia wiadomości od AI Grok

Firma X, wcześniej znana jako Twitter, ogłosiła uruchomienie nowej funkcji, która wykorzystuje sztuczną inteligencję Grok do tworzenia podsumowań wiadomości.

Co wiadomo

Funkcja ma na celu podsumowanie spersonalizowanych trendów w sekcji "Przegląd" aplikacji. Według zespołu inżynierów X, subskrybenci Premium będą mogli przeczytać podsumowanie postów na X związanych z każdą popularną historią przedstawioną w zakładce "Dla Ciebie" w sekcji Przegląd. Strona "Dla Ciebie" pokazuje wiadomości i historie, które są popularne w Twojej okolicy, a także inne sugerowane elementy. Jest to jedno z priorytetowych miejsc dla użytkowników X, którzy chcą dowiedzieć się, o czym mówi się na platformie bez poświęcania dużej ilości czasu na przewijanie swojego kanału wiadomości.

Podczas przeglądania każdej historii podsumowanie historii pojawia się teraz u góry strony, oferując przegląd tematu. Po kliknięciu każdej wiadomości, aby wyświetlić powiązane posty X, podsumowanie historii pojawi się teraz u góry strony, oferując przegląd tematu.

Dostęp do chatbota xAI Grok ma na celu zachęcenie użytkowników do zakupu subskrypcji premium. W planach Premium i Premium+ użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Grok, dotykając środkowego dolnego przycisku aplikacji.

Grok's Stories jest już dostępny dla subskrybentów Premium X. Subskrypcje Premium zaczynają się od 8 USD miesięcznie przy płatności za pośrednictwem strony internetowej, a nie aplikacji sklepów.

Źródło: @XEng, TechCrunch