Niemcy pokazują, jak szkolą ukraińskich wojskowych na PzH 2000

Autor: Mykhailo Stoliar | 05.05.2024, 10:10
Niemcy pokazują, jak szkolą ukraińskich wojskowych na PzH 2000

Niemcy opublikowali wideo pokazujące Ukraińców szkolonych na samobieżnym systemie artyleryjskim PzH 2000.

Co wiadomo

Materiał wideo opublikowany przez Bundeswehrę pokazuje Ukraińców szkolących się na samobieżnym systemie artyleryjskim. Zagraniczni instruktorzy wraz z członkami ukraińskich sił zbrojnych prowadzą szkolenia: zaczynają od symulatorów, a następnie przechodzą do ćwiczeń praktycznych na samym PzH 2000.

Ta wspólna ukraińsko-niemiecka inicjatywa nie tylko podnosi poziom profesjonalizmu ukraińskich wojskowych, ale także zapewnia im nowoczesną broń. W szczególności niemiecka pomoc wojskowa obejmuje dostawę PzH 2000, a także szkolenie załogi i amunicję.

W porównaniu z radzieckim sprzętem, który był w służbie przez wiele lat, PzH 2000 otwiera nowe możliwości dla ukraińskiej armii. Jego doskonałe parametry techniczne i większa wydajność operacyjna dają ukraińskim siłom zbrojnym przewagę w konfrontacji z rosyjskimi okupantami.

Niemcy planują dostarczyć Ukrainie 18 kolejnych samobieżnych systemów artyleryjskich w nadchodzących latach.

Dla tych, którzy nie wiedzą

PzH 2000 to samobieżny system artyleryjski, który jest bardzo celnym i potężnym systemem z 155-mm haubicą gładkolufową. Jest zdolny do rażenia na odległość do 30 km i szybko reaguje na cele. Pojazd jest skuteczny przeciwko celom naziemnym i powietrznym, ma solidny pancerz i kompaktowy przedział załogi. Waga PzH 2000 wynosi około 55 ton.

Źródło: Verteidigungsministerium