Google Gemini rozszerza obsługę języków w systemie Android

Autor: Nastya Bobkova | 06.05.2024, 00:39
Google Gemini rozszerza obsługę języków w systemie Android

Cyfrowy asystent Google Gemini otrzymał dużą aktualizację i rozszerzył obsługę języków na Androida.

Co wiadomo

Gemini, następca Asystenta Google, obsługuje teraz chiński, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, portugalski (Brazylia), hiszpański i hiszpański (łacina). Wcześniej asystent współpracował tylko z językiem angielskim, japońskim i koreańskim.

Oczekuje się, że Google rozszerzy listę obsługiwanych języków o arabski, bengalski, hindi, indonezyjski, rosyjski i urdu.

Ponadto Gemini jest teraz dostępny w większej liczbie krajów, w tym we wszystkich krajach UE, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Korzystając z Internetu, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tego asystenta w dowolnym z tych regionów.

W niektórych krajach aplikacja jest dostępna za pośrednictwem sklepu Google Play, podczas gdy w innych jest dostępna za pośrednictwem aplikacji Google Assistant.

Gemini jest już dostępny na wielu urządzeniach Galaxy, w tym na popularnych smartfonach i tabletach Galaxy S23 i Galaxy S24. Użytkownicy mogą pobrać asystenta ze sklepu Play lub korzystać z niego za pośrednictwem Asystenta Google lub wyszukiwarki Google.

Źródło: SamMobile