The Fall Guy z Goslingiem zarobił w pierwszy weekend 28 milionów dolarów, a pierwszy epizod Gwiezdnych Wojen - 8 milionów dolarów.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 06.05.2024, 15:52
The Fall Guy z Goslingiem zarobił w pierwszy weekend 28 milionów dolarów, a pierwszy epizod Gwiezdnych Wojen - 8 milionów dolarów.

Miniony weekend był dość ciekawy pod względem premier w box office. Na dużym ekranie ponownie pojawił się ulubieniec wszystkich - Ryan Gosling, a fani Gwiezdnych Wojen mogli ponownie (lub po raz pierwszy) obejrzeć w kinie pierwszy epizod. Ale ile zarobiły te wszystkie filmy?

Co wiemy

The Fall Guy z Goslingiem zajął pierwsze miejsce w box office. Film zdołał zebrać 28,5 miliona dolarów. Jednak według prognoz miał zebrać między 30 a 35 milionów dolarów. Przybliżony budżet filmu to 130 milionów dolarów. Nie jest to ogromna kwota, więc film ma czas, aby zacząć przynosić zyski.

Ogólnie rzecz biorąc, wpływy kasowe gwałtownie spadły w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, ponieważ ludzie poszli do kina, aby zobaczyć trzecich Strażników Galaktyki.

Pierwszy epizod Gwiezdnych Wojen powrócił do kin z okazji 25-lecia filmu. Udało mu się zarobić 8,1 miliona dolarów i umocnić się na drugim miejscu.

Dramat sportowy Challengers, z Zendayą w roli głównej, spadł w weekend na trzecie miejsce z wynikiem 7,6 miliona dolarów.

Tarot, wyprodukowany przez Sony i Screen Gem, zarobił 6,5 miliona dolarów w pierwszy weekend, co jest dobrym początkiem, biorąc pod uwagę, że film kosztował 8 milionów dolarów i nie miał aktywnej kampanii marketingowej.

Źródło: Hollywoodreporter