Producent smartwatchów Fossil Wear OS wstrzymał produkcję: Co to oznacza dla kupujących?

Autor: Nastya Bobkova | 07.05.2024, 04:11
Producent smartwatchów Fossil Wear OS wstrzymał produkcję: Co to oznacza dla kupujących?

Fossil, po gwałtownej wyprzedaży w zeszłym tygodniu, ogłosił, że jego zapasy smartwatchów Wear OS nie są już dostępne. Oznacza to, że konsumenci powinni powstrzymać się od zakupów w sklepach zewnętrznych, ponieważ firma zaprzestała produkcji tych urządzeń.

Co wiemy.

Fossil od dawna był liderem w branży zegarków z systemem Wear OS, ale po aktualizacji do Wear OS 3 firma straciła na znaczeniu i ogłosiła w tym roku wycofanie się z rynku smartwatchów. W zeszłym tygodniu firma zdecydowanie zakończyła sprzedaż swoich pozostałych zapasów, oferując smartwatche po obniżonych cenach.

Obecnie na stronie internetowej Fossil nie są dostępne żadne smartwatche z Wear OS, a jedynie kilka modeli hybrydowych. Chociaż firma zobowiązała się do wspierania oprogramowania w swoich istniejących modelach, kupujący powinni zachować ostrożność przy rozważaniu ofert innych firm.

Obecnie niektóre zegarki Fossil są nadal dostępne w sklepach innych firm, takich jak Amazon. Ceny są jednak znacznie wyższe niż ich rzeczywista wartość, a konsumentom zaleca się powstrzymanie się od przepłacania. Wsparcie może się zakończyć, a wraz z nim możliwość otrzymywania aktualizacji i nowych funkcji.

Źródło: 9to5Google