Piraci przejęli PlayStation: Sea of Thieves drugą najlepiej sprzedającą się grą na PS5 w USA

Autor: Vladislav Nuzhnov | 07.05.2024, 10:18
Piraci przejęli PlayStation: Sea of Thieves drugą najlepiej sprzedającą się grą na PS5 w USA

Kooperacyjna piracka gra akcji Sea of Thieves stała się czwartą grą Xbox Games Studios (po Pentiment, Hi-Fi Rush i Grounded), która ukazała się po długiej przerwie na PlayStation 5. I jak się okazało, gracze z niecierpliwością czekali na pojawienie się gry na konsoli Sony, gdyż projekt został przyjęty bardzo ciepło.

Co wiadomo

Analityk Circana, Mat Piscatella, powiedział, że Sea of Thieves świetnie wystartowało na PlayStation 5 na rynku amerykańskim. Gra zajęła 2 miejsce w cotygodniowym zestawieniu najlepiej sprzedających się gier. Wcześniej znajdowała się na 36. miejscu, ponieważ posiadacze edycji rozszerzonej zaczęli grać na 5 dni przed oficjalną premierą (30 kwietnia).

Dla tych, którzy nie wiedzą

W Sea of Thieves gracze będą żeglować, walczyć, eksplorować i łupić - wszystko, czego potrzeba, by wieść pirackie życie i stać się legendą. Bez predefiniowanych ról, masz pełną swobodę w podejściu do świata i innych graczy według własnego uznania.

Eksploruj ogromny otwarty świat wypełniony nietkniętymi wyspami i podwodnymi królestwami. Wykonuj zadania, szukaj zaginionych łupów, zdobywaj reputację w firmach handlowych i walcz z wrogami, od duchów i pełzaczy oceanicznych po megalodony i potężnego krakena.

Gra jest również dostępna na Xbox, PC i Game Pass.

Źródło: @MatPiscatella