Hades II ustanowił szczytowy wskaźnik online dwukrotnie wyższy niż w przypadku pierwszej części w ciągu pierwszego dnia.

Autor: Vladislav Nuzhnov | 07.05.2024, 13:26
Hades II ustanowił szczytowy wskaźnik online dwukrotnie wyższy niż w przypadku pierwszej części w ciągu pierwszego dnia.

6 maja Supergiant Games wydało roguelite Hades II we wczesnym dostępie na PC. Gra była tak wyczekiwana, że znajduje się na pierwszym miejscu listy najbardziej pożądanych gier na Steamie, a jej szczytowy ruch online wyprzedził pierwszego Hadesa w ciągu jednego dnia.

Co wiadomo

Według SteamDB, szczytowy ruch online w Hadesie wynosi 38 tysięcy graczy. Liczba ta została ustalona 4 lata temu. A co z Hades II? Pierwszego dnia wczesnego dostępu w grę grało jednocześnie 79 tysięcy osób. To 2 razy więcej niż w przypadku pierwszego Hadesa. Jednocześnie gra ma 97% pozytywnych recenzji, a nie była nawet w pełni wydana.

Dla tych, którzy nie wiedzą

Wydarzenia w grze, podobnie jak w części 1, ponownie rozgrywają się w starożytnej mitologii greckiej, a główną bohaterką sequela jest Melinoë. Jest ona córką Hadesa i siostrą Zagrei, bohaterki pierwszej części. Tym razem głównym antagonistą nie będzie Hades, a tytan Kronos. Uciekł on z więzienia i zamierza rozpętać wojnę przeciwko boskiemu panteonowi, a główny bohater musi go pokonać. Deweloperzy obiecują również wiele nowych i znanych od dawna postaci, broni, magii, nowych terenów, prób, ulepszeń i niespodzianek.


Zalecane wymagania systemowe:

  • Procesor: Quad Core 2.4ghz
  • PAMIĘĆ RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: GeForce RTX 2060, Radeon RX 5600 XT lub Intel Arc A580

Źródło: steamdb