Filmowanie "Tron: Ares" z Jaredem Leto oficjalnie dobiegło końca: reżyser ujawnia, co działo się za kulisami

Autor: Tetiana Honcharenko | 07.05.2024, 17:19
Filmowanie "Tron: Ares" z Jaredem Leto oficjalnie dobiegło końca: reżyser ujawnia, co działo się za kulisami

Pomimo faktu, że trzecia część serii sci-fi od Disneya ukaże się dopiero jesienią 2025 roku, reżyser Joachim Rønning oficjalnie ogłosił zakończenie zdjęć do filmu "Tron: Ares" z Jaredem Leto (Jared Leto) w roli tytułowej.

Co wiadomo

Główny etap zdjęć został już podobno zakończony, a teraz nadszedł czas, by ekipa od efektów specjalnych popracowała nad gotowym materiałem.

Ronning opublikował post na swoim oficjalnym koncie na Instagramie, w którym zarówno ogłosił zakończenie procesu filmowania, jak i uzupełnił post kilkoma ujęciami z planu, na których widać Leto w roli Aresa.

"Zdjęcia do filmu 'Tron: Ares' zakończone! Ogromne podziękowania dla naszej niesamowitej ekipy, która wykonała niesamowitą pracę. Nawet podczas sześciu tygodni nocnych zdjęć nie przestawaliście. Dziękuję również naszej niesamowitej obsadzie za ich całkowite zaangażowanie w zdjęcia. Nie mogę się doczekać, aby pokazać światu nasze dzieło sztuki".- napisał Ronning.

Przypomnijmy, że od premiery poprzedniej części serii, "Tron: Dziedzictwo" (2010), minęło prawie 15 lat. Potwierdzono również, że Jeff Bridges, gwiazda oryginalnego filmu "Tron" z 1982 roku, weźmie udział w filmie "Tron: Ares". Bridges ujawnił w podcaście Film Comment, że zagra rolę w trzecim filmie z serii, ale nie sprecyzował, czy wcieli się w Kevina Flynna, Clu, czy obie role.

Kiedy można się spodziewać

"Tron: Ares" nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery, ale oczekuje się, że premiera odbędzie się jesienią 2025 roku.

Źródło: MovieWeb